Часовня святого пророка Божия Илии д. Дворищи

DSC03967  Часовня по имя Пророка Божия Илии построена и освящена в 2006 году.

iliia_fesfitianin-01

Престольный праздник памяти святого пророка Илии отмечается сегодня, 02 августа 2015 года, в деревне Дворищи. Настоятель церкви св. Николая Чудотворца г. Малая Вишера протоиерей Дмитрий Шкодник отслужил молебен и малый чин освящения воды для жителей и гостей деревни. Деревня Дворищи в этом году отмечает 435- летие.

11_prorok_Ilya

Тропарь пророку Божию Илие, глас 4
Во плоти Ангел, пророков основание, второй предтеча пришествия Христова Илиа славный, свыше пославый Елисееви благодать недуги отгоняти и прокаженныя очищати, темже и почитающим его точит исцеления.
Кондак пророку Божию Илие, глас 3
Пророче и провидче великих дел Бога нашего, Илие великотеимените, вещанием твоим уставивый водоточныя облаки, моли о нас единого Человеколюбца.
Молитва пророку Божию Илие
О святый пророче Божий Илие, моли о нас Человеколюбца Бога, да подаст нам, рабам Божиим (имена), дух покаяния и сокрушения о гресех наших, и всесильною Своею благодатию да поможет нам пути нечестия оставити, преспевати же во всяком деле блазе, и в борьбе со страстьми и похотьми нашими да укрепит нас; да всадит в сердца наши дух смирения и кротости, дух братолюбия и незлобия, дух терпения и целомудрия, дух ревности ко славе Божией и о спасении своем и ближних доброе попечение. Отврати от нас предстательством твоим праведный гнев Божий, да тако в мире и благочестии поживше в сем веце, сподобимся причастия вечных благ во Царствии Господа и Спаса нашего Иисуса Христа, Ему же подобает честь и поклонение, со Безначальным Его Отцем и Пресвятым Духом, во веки веков. Аминь.